WASC

Western Association of Colleges and Schools

Kilittaşı Okulları, kurumsal kalitesinin uluslararası platformlarda teyit edileceği WASC ( Batı Okullar ve Kolejler Birliği ) akreditasyon sürecini 2018 yılında tamamladı. “Tam akreditasyon başvurusu için yeterli” kabul edilen Kilittaşı Okulları WASC akreditasyon süreci tamamlandığında, UCLA, California State, CalTech, UC Berkeley ve Stanford gibi dünyanın en iyi üniversiteleriyle aynı kurumsal standartlara sahip olduğu uluslararası olarak tescillenmiş Türkiye’deki tek özel okuldur.

Amerikan hükümetinin ülkedeki okul, yüksek okul ve üniversitelerin eğitim kalitesini değerlendirmek ve iyileştirmek yetkisi verdiği altı bölgesel akreditasyon kurumundan biri olan WASC, 1962 yılından beri California, Hawaii ve Pasifik eyaletlerindeki kurumları bünyesinde barındırıyor. Amerika dışındaki bazı yüksek öğrenim kurumlarından da başvuru almaya başlayan WASC, sadece zorlu bir eleme sürecinden geçmeyi başaran kurumları adaylık statüsüne dahil edebiliyor.

Akreditasyon süreci, aralarında deneyimli eğitimcilerin bulunduğu bağımsız uzmanlardan oluşan bir komisyon tarafından yürütülüyor. Bu süreçte “iyi yönetim, kendini geliştirme ve sürdürülebilirlik” prensiplerine uygun olarak kurumsallaşmış üniversitelerde ve kolejlerde öğrenci odaklı bir eğitim anlayışının yerleşmiş olduğunun bilinmektedir.