Round Square

Round Square, 1966 yılında Kurt Hahn tarafından kurulmuş, eğitim amaçlı, okul hayatını Uluslararasıcılık, Demokrasi, Çevre, Macera, Liderlik ve Hizmet adı altında ayrılmış altı yapı taşı üzerine kurmuştur. Üye okulların, öğrencilerde bu temel anlayışları geliştirirken işbirliği yapmalarını ve ortak çalışmalar yürütmelerini sağlayan dünyanın 50 ülkesinde 200 okulun dahil olduğu,bir okullar birliğidir.

Bu çalışmaların ve işbirliğinin ürünleri hem müfredatta hem sınıf dışında Kilittaşı Okullarının günlük hayatına yansımaktadır.

Kilittaşı Okulları, Round Square aday üyeliğine 2019 yılında kabul edildi ve 2020 yılında aynı organizasyonun global üyesi olma hakkını kazandı.

Round Square Organizasyonu’nun bir parçası olmak bize öğretmen ve öğrenci değişim programları, iyi uygulamaları paylaşma, kaynak kütüphanesine erişim ve hizmet projelerinde aktif rol alma gibi farklı fırsatlar sunmaktadır.

Öğrencilerimiz düzenlenen Round Square Sanal Konferanslarına 300 uluslararası öğrenci ile birlikte katıldı ve çeşitli işbirliği projelerinde yer aldı. Münazara takımımız Round Square Global Debate 2021’de aktif görev aldı. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz Yeni Yıl yarışmamızın bir parçası olarak SMA-DER’e adımlarını bağışladılar. Bunların yanı sıra, öğrenci sanal değişim programını da başlattık.

Geçtiğimiz yıllarda öğrencilerimiz Hindistan’daki Round Square Uluslararası Konferansı’na katıldılar. Tohum Otizm Vakfı yararına Avrasya Maratonu’na katıldılar ve aynı vakfın ürünlerinin satışını üstlendi​​ler. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine destek için şişe kapağı toplama kampanyası düzenlediler. ‘Giving Train’ kampanyamız ile kardeş okulumuzda okuyan öğrencilerin giysi ihtiyaçlarını karşılamak için bağış topladılar. Kars’ta bir başka okul için öğrencilere kırtasiye yardımı yaptılar.