Anaokulu Online Eğitim

13 Mart 2020 Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 salgın hastalığını kontrol altına almak amacı ile “Evde Kal Türkiye!” sloganı ile tüm ülke genelinde okulları kapatma kararı aldı. Bu bizler, öğrenciler ve aileler için yeni bir başlangıcın habercisi oldu. Online sisteme geçerken her sene okulların açıldığı ilk haftalarda uyguladığımız oryantasyon sürecini bu sefer dijital ortamda deneyimledik. Yaş gruplarına göre günde bir ya da iki kez daha kısa dersleri öğrencilerin hayatlarına entegre ederek ilerledik. İnsanoğunun en büyük özelliği olan kolay adepte olma özelliğini bir kez daha sınama şansımız oldu. Başarıyla ilerlediğimizi gördüğümüz her hafta ders saatlerini arttırarak ve branş dersleriyle günü zenginleştirerek programımıza halen devam etmekteyiz.

3 yaş öğrencileri, her gün 2 dersi sınıf öğretmenleriyle online ders yaparken haftada 1 gün müzik dersine katılıyorlar. Ayrıca her bir öğrenci sınıf öğretmeni ile online bireysel görüşme yapıyor.

4 yaş öğrencileri, her gün 2 dersi sınıf öğretmenleri ile online ders yaparken haftada 1 gün Fransızca, 1 gün müzik derslerini öğretmenleriyle online platformda takip ediyorlar.

5 yaş hazırlık sınıfı öğrencileri, eylül döneminde ilkokula başlayacakları için bu sınıfın eğitim ve öğretim süresi ilkokul öğrencilerinin eğitim ve öğretim sürecine çok daha yakındır. Her gün 3 dersi sınıf öğretmenleri ile online takip ederken haftada 1 gün Fransızca, 1 gün müzik derslerini online yürütüyorlar.

Her hafta tüm kampüslerden okul öncesi öğretmenleri, dil sanatları, matematik ve fen gibi akademik temelli aktiviteleri içeren dersleri planlamak ve hazırlamak için dijital ortamda bir araya gelirler. Müfredat; sanat, el sanatları, şarkılar, hikayelerin yanı sıra ekmek, kurabiye yapımı, aç hayvanları besleme gibi öğretici, ilgi çekici projeler, fotosentez çalışmaları, tohum ekimi gibi bilimsel deneyler ile zenginleştirilmiştir.

Okul rehberlik servisi aktif olarak sınıflarda rehberlik dersleri vermeye devam ederken ihtiyaç halinde öğrenciye ve aileye dijital ortamda yüz yüze destek vermeye devam ediyor.

Orff  öğretisi ile müzik dersimizi online platforma taşıdık.

Müziğin ritme dönüşümünü cesaret ile deneyimliyoruz.