Tarihçe

İstanbul – Keystone Uluslararası ve Kilittaşı Okulları Kurucusu

1991 yılından beri eğitim dünyasının içinde yer almış olmam aslında rastlantı gibi görünse de dünyaya geliş nedenim olduğuna inanıyorum. 1991-2013 yılları arasında sadece okul öncesi alanında çalışırken en büyük dileğim okulumuzdan mezun olup başka okullara giden çocukların büyüdükleri zaman bizleri bire bir hatırlamasalar da okul öncesi dönemi hatırladıklarında kalplerinde sıcaklık, yüzlerinde bir tebessüm olmaktı. 2013 yılından beri ise 3-18 yaş arası çocukların hayatına dokunuyor ve aynı duyguları onlar içinde paylaşıyorum. Ama değişen yeni dünya düzeni ile bilgi çağına girmiş bulunmanın vermiş olduğu farklı sorumluluklarımızın olduğunu farkındayım. Bilgi artık çok kolay erişilebilir durumda ve bizler çocuklara bilginin ötesinde hayat becerileri vermeliyiz. Kendine yetebilen, basit yaşamın sırrını çözen, minimalist yaşam felsefesi ile ihtiyacından fazlasını istemeyen, esnek ve yaratıcı bireyler yetiştirmeliyiz. Okulumuzun eğitim modeli kendi yaşam felsefem olan tüm bu değerler ile yoğrulmuştur. Sonuç olarak, okulumuz çok dilli, sağlıklı beslenen, kolay mutlu olan, esnek ve saygılı bireyler yetiştirmeye odaklanmıştır.

Sema Kızılkaya

Toronto – Keystone Uluslararası Okulları Kurucusu

Annem, Sema Kızılkaya 1991 yılında benim adımı taşıyan anaokulunu Çiftehavuzlar’da açtığında ben henüz 4 yaşındaydım, hayal meyal hatırlıyorum. Bu sebeple eğitim hayatının içine doğdum diyebilirim. Babamın çok büyük desteği ile 2000 yılına geldiğimizde, 13 yaşındayken Türkiye’den Kanada’ya tek başıma okumaya Montreal’e gittim. Buraya geldiğimde hiç İngilizce bilmiyordum. Annem beni üç ay sonra ziyarete geldiğinde konuşma hızıma inanmamıştı. Kanada’da liseyi bitirdim, arkasından üniversite eğitimimi İsviçre’de almaya karar verdim. Bu benim için çok farklı bir tecrübeydi. İsviçre’de hem okudum hem staj yaptım. Üniversitenin son altı ayını Shanghai’de tamamlarken tekrar burada staj yapma şansı buldum. Okul bittiğinde bir çok ülkede yaşamış olmama rağmen ruhumun Kanada’ya ait olduğunu hissederek Montreal’e geri döndüm. Montreal, Scotia Bank da profesyonel hayatı deneyimlemek üzere çalışmaya başladım. Dört yılın sonunda tekrar öğrenci olmaya karar verdim ve Mcgill MBA programına başladım. Bu program içinde İsrail ve Japonya’da değişim programı ve bir start up firmasında çalışırken, annem okulumu bitirip Keystone ve Kilittaşı okullarına destek olmam için beni İstanbul’a çağırdı. Mezuniyetimin ardından yıllar sonra İstanbul’a taşındım. Annem ile sabah 08.00′ den akşam 21.00 ‘e kadar çalıştığımız günlerde, çalışma saatlerimiz bu kadar uzun olmasına rağmen, okul hayatını ne çok sevdiğimi ve tüm hayatımı okulda geçirebileceğime karar verdim. Fakat seçimim Kanada – Toronto olmuştu. Annemin desteği ve tecrübesi ile Toronto’da Keystone Uluslararası Okulumuz açıldı. Okulculuğu sevmemin en büyük nedeni; hiçbir günün bir önceki gün ile aynı olmaması ve bir sonraki günün de aynı olmayacağını bilmek. İşte bu her zaman beni motive ediyor ve heyecanlandırıyor. Ayrıca öğrencilik deneyimlerimi okulumuzdaki öğrenciler ile paylaşarak, geleceklerini beraberce şekillendirmek beni mutlu ediyor.

Doa Demirsu Doran

2012
2012

Keystone International Schools

Keystone Uluslararası Okulları, ülkemizde yaşayan yabancı ailelerin çocukları için açılmıştır. 3 yaşından 12. sınıfa kadar anadili İngilizce olan Kanada eğitim müfredatımızda Fransızca yabancı dil olarak kabul edilir. Okulumuzda anadili İngilizce olan öğretmenlerin yanı sıra dünyanın bir çok farklı ülkesinden ve İngilizceyi anadiline yakın konuşan Türk öğretmenlerin oluşturduğu çok zengin bir eğitim kadromuz vardır. Takip ettiğimiz Kanada programı dünyanın en başarılı ilk 3 programı arasındadır. Böylece öğrenciler bilgi çağına uygun öğrenme modelleriyle yaşayarak öğrenmenin  ömür boyu süren bir serüven olduğu bilinci ile yetişirler.
2013
2013

Kilittaşı Okulları

Kilittaşı Okulları, Keystone Uluslararası Okulları tarafından 2013 yılında Türk ve çifte vatandaşlığı bulunan öğrenciler için açılmıştır. Keystone Uluslararası Okulumuza Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan öğrenciler kabul edilir. Uluslararası eğitim modelinden Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı öğrencilerinin de faydalanması amacıyla açılmıştır.  Kilittaşı Okullarının öğrencileri büyürken İngilizceyi doğal ortamda öğrenir; okul hayatı içinde basit ve minimalist yaşamın kendisine getirdiği vizyon ile gelişir. Dual program (İngilizce /Türkçe) ile yaşamın her alanında en önemli becerilerden biri olan esnek düşünme becerisini kazanır. Gün içinde Türk öğretmen ve MEB programı ile eğitime devam ederken, Native öğretmen eşliğinde Ontario programı ile günü tamamlar. Aynı gün içinde öğrenci; 2 ayrı ülkede, 2…
2017
2017

Toronto Keystone Uluslararası Lise

Toronto Keystone Lisemiz, 2017 yılında Kanada’nın finans şehri olan Toronto’nun merkezinde açılmıştır. Okulumuzda 9-12. sınıfta bulunan  birçok uluslararası ve Kanadalı öğrenci eğitimlerine devam etmektedir. Ontario Eyaleti takvimini uygulayan Keystone Toronto’nun akademik yaklaşımına göre öğrenciye esnek, konu odaklı ve proje bazlı eğitim verilmektedir. Öğrencinin kabiliyetine ve başarısına göre kişiye özel akademik program oluşturulmaktadır. Okulumuzdan Ontario lise diploması ile mezun olan öğrenciler eğitmenlerin desteği ve okulumuzun sene içinde gerçekleştirdiği etkinliklerle çok çeşitli kariyer opsiyonlarını tanıyarak kendilerine uygun üniversitelere yerleştirilme şansına sahip olmaktadırlar.
2018
2018

Keystone Online Lise

İstanbul Keystone Uluslararası Lisesindeki öğrencilerimiz, 9. sınıf itibaren Toronto’da bulunan Keystone Lisemizin online programına dahil olurlar. Böylece 9. sınıftan itibaren öğrencimiz hem MEB hem Ontario diploması ile mezun olur. İstanbul Keystone öğrencileri online programı okulunda kendi öğretmenleriyle takip ederler. Kısaca online okul programı kendi okul içi programımıza adapte edilmiştir, öğrenciye artı bir yük getirmeden devam etme fırsatı tanımıştır. Çift diploma ile mezun olan öğrenciler, istedikleri takdirde  Kanada’ya gitmeden  Kanadalı bir öğrenci gibi online üniversite başvurusunu yapabilir. Farklı ülkelerde üniversite okumak isteyen öğrenciler ise ellerindeki iki değerli diploma ile üniversite başvurularında öncelikli olurlar.