Round Square

Round Square, 1966 yılında Kurt Hahn tarafından kurulmuş, eğitim amaçlı, okul hayatını Uluslararasıcılık, Demokrasi, Çevre, Macera, Liderlik ve Hizmet adı altında ayrılmış altı yapı taşı üzerine kurmuştur. Üye okulların, öğrencilerde bu temel anlayışları geliştirirken işbirliği yapmalarını ve ortak çalışmalar yürütmelerini sağlayan dünyanın 40 ülkesinde 160 okulun dahil olduğu,bir okullar birliğidir.

Bu çalışmaların ve işbirliğinin ürünleri hem müfredatta hem sınıf dışında Kilittaşı Okullarının günlük hayatına yansımaktadır.

Kilittaşı Okulları, Round Square aday üyeliğine 2019 yılında kabul edildi ve aynı yılın eylül ayında Hindistan’da gerçekleşen Round Square Uluslararası Konferansı’na iki öğrenci ile katıldık.

Ayrıca öğrenci ve öğretmen değişim programlarının bir parçası olduk ve farklı kıtalardan öğrencileri değişim program dahilinde okulumuza kabul etmeye başladık.

Round Square üyeliğiyle sosyal sorumluluk projelerinde daha aktif hal aldık.

Öğrencilerimiz Tohum Otizm Vakfı, Koruncuk Vakfı, LÖSEV, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği gibi kuruluşlarla çalışmalar yapmaktadırlar.