Ortaokul Geziler

Ortaokul öğrencilerimize eğitim ve öğretimi daha etkili hale getirmek amacıyla yıl içinde planlı, incelemeye ve gözleme dayalı geziler yapılır. Tüm gezilerimiz müfredat ile bağlantılıdır. Öğrencilerimizin yeni ve farklı bir öğrenme deneyimi yaşarken lokal ve şehirlerarası gezilerde ilgi ve motivasyonlarını arttırmayı öncelik olarak benimseriz. Dünyanın en büyük yaratıcılık, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan “Destination Imagination”ın (DI) Türkiye etkinliği, şehir içi İstanbul Bilim Müzesi, Koç Müzesi gibi pek çok geziyle öğrencilerimizi okul hayatlarında öğrendiklerini deneyimlemelerini hedefleriz. Gezilerimiz, öğrencilerimizin sosyalleşme sürecini destekleyen ve ziyaret edilen mekanın fiziksel ortamından zevk alabilmeleri esasına dayanır. Okul gezilerimiz, öğrencilerin eğitim ihtiyaçları ve gelişim alanları, gelişim dönemleri göz önünde bulundurularak oluşturulur. İster Toronto’daki çokkültürlü yaşam ister Edinburgh’daki matematik ve temel bilimler üzerine geziler olsun, amaç öğrencilerin ufkunu renklendirecek fırsatlar sunmaktır. Tüm okul gezilerimiz, öğrencilerimizin yaşam boyu anılar oluştururken mümkün olduğunca çok şey öğrenmelerini sağlamak için oluşturulmuştur.

Matematik müzesi ufkumuzu açarken matematik dersine olan bakış açımızı olumlu yönde değiştirdi.

5. sınıfta Fransızca dil ağırlıklı sınıfta öğrendiğimiz Fransızca dilini pratik yapmak ve anı biriktirmek üzere buradaydık.

Yurtdışı Geziler

Toronto, Kanada

Her yıl ortaokul ve lise öğrencilerimiz, Kanadalı sınıf arkadaşlarıyla derslere katılmak ve Toronto’daki çeşitli kültürel ve spor etkinliklerini yaşamak için Keystone Toronto Kampüsümüzü ziyaret ederler.

Paris, Fransa

Ortaokul öğrencilerimiz, Fransızca öğrenirken bir öğrenme serüvenine başlarlar. Farklı atölyelere katılır, müzeleri ve kültürel mekanları ziyaret ederek, canlı kültürü ve antik tarihi keşfederler.

Edinburg, İskoçya

Edinburgh Bilim Festivali, dünyanın dört bir yanındaki prestijli okulların katıldığı bir etkinliktir. Keystone öğrencileri her yıl bilim ve inovasyona dayalı yüzlerce serginin yer aldığı bu etkinliğe katılma şansına sahip olurlar.

Münih, Almanya

Amsterdam gezisi eğitim, gözlem ve keşif açısından çok etkili bir deneyimdir.

Sınıf içinde sunulan deneyimlerin birçoğu aslında Matematik ve bilim müzelerindeki öğrenciler tarafından uygulanır. Matematik, semboller, denklemler veya formülleri ezberlemek yerine, Mathematikum ve Nemo Bilim Müzesinde matematiğin ve bilimin alt yapılarını özümseyerek deneyimlerler. Konuyla ilgili deneyimlerini paylaşırken daha önce okulda öğrendikleri temel becerilerini ilişkilendirirler.

Indore, Hindistan

Her yıl Round Square Uluslararası Konferansı’na üye okul olarak katılıyoruz. Bu etkinlikler her yıl dünyanın farklı yerlerinde düzenlenmektedir. Round Square’in sonuncusu, öğrencilerimizin katılım sağladığı Hindistanda gerçekleşti.

150’den fazla ülkeden gelen öğrencilerle paylaşımda bulunmak KIT öğrencilerine uluslararası anlamda önemli bir deneyim yaşattı.

Yurtiçi Geziler

Content

Macera ruhumuzda var. Sınırları zorlayarak her seferinde bir üst seviyeye çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İzmir Uzay kampında yaşadığımız deneyimlerle birer astronot gibi hissettik…