Kanada Online Lise

Keystone International Schools Online, Türk Lise öğrencilerine hangi şehirde yaşarsa yaşasın okula devam ederken veya sadece evde eğitim görerek Kanada Lise Diploması alabilme fırsatı sunmaktadır. Kanada – Ontario Lise egitim müfredatı kredili sistemden oluşur. Online eğitim programına başlandığı andan itibaren Kanada Ontario Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğrenci numarasına sahip olunmakta ve ihtiyaç duyulduğu an öğrenci belgesi edinebilmektedir. Eğitim programına lisenin her sınıfında dahil olunabilmektedir ancak sistemin ihtiyaç duyduğu disiplinin kazanılması bakımından 9.sınıfta başlanılmasını önermekteyiz. Programın avantajlarından biri olarak Kanada’da üniversiteye başvuru yapmak isteyen lise son sınıf Online Eğitim öğrencileri, Kanada’lı bir öğrenci gibi başvurularını yapabilmektedirler. Başvuru sırasında lisedeki son 2 yılda alınan krediler baz alınmaktadır. Başvuru kabul edildiğinde öğrenciler herhangi bir sınava girmeden Kanada’da üniversiteye başlayabilmektedir.

Online Lise Diploma Şartları

Ontario Lise diplomasına sahip olmak için öğrencilerin aşağıdaki şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Ontario lise diplomasına sahip olmanın ilk şartı 30 krediyi tamamlamaktır.

Lise öğrencilerinin mezun olabilme şartlarından biri diğeri İngilizce okur yazarlık sınavında başarı sağlamalıdır.

● Son olarak öğrencilerin 40 saatlik gönüllü toplum hizmetine katılmaları gerekmektedir. (Bulundukları yerde ki herhangi bir sosyal sorumluluk projesinde 40 saat çalışmaları yeterlidir.)

Kredilerin Tamamlanması

Herhangi bir Liseye devam ederken Keystone Online Liseye de kayıt olan öğrenci;

9. sınıfta online eğitime başlayan öğrenci; 9. ve 10. sınıfta Keystone Online Liseden toplam 4 kredi, 11. ve 12. sınıfta toplam 8 kredi alır. Krediler tamamlandığında hem kendi okul diploması hem de Kanada Lise Diploması ile mezun olur. Keystone Online Lise ara sınıflara da kayıt alır. Detaylı bilgi için online@keystoneschools.ca

Herhangi bir Liseye devam etmeden sadece Keystone Online Liseye kayıt olan öğrenci;

Herhangi bir nedenden dolayı ( Genç profesyonel sanatçılar, sporcular, konservatuar öğrencileri vs. ) örgün öğretim içinde yer almayıp sadece liseyi online okuyarak Kanada Lise diplomasına sahip olmanın ayrıcalığını tercih ediyorsa; 4 yıl içinde 18 zorunlu, 12 seçmeli ders ile lise eğitimi sürecinde 30 krediyi tamamlayarak mezun olur. Keystone Online Lise ara sınıflara da kayıt alır. Detaylı bilgi için online@keystoneschools.ca

*12.Sınıfta Online Eğitim programına girilmesi için irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Keystone Online Egitim Deneyimi

Esnek

Öğrenci online program ile dersler saatlerini kendine göre ayarlama şansına sahip olmaktadır. Öğrenci kendi temposuna göre dersleri 4 hafta ile 6 ay arasında bitirebilmektedir.

Dinamik

Derslerimiz öğrencilerin katılımını maksimum seviyeye taşımak üzerine tasarlanmıştır. Derslerde kullanılan içerikler sürekli olarak yenilenmektedir.

Destekleyici

Öğretmenlerimiz derslerde ihtiyaç duydukları konularla ilgili öğrencilere online destek vermekte ve birebir görüşmeler yapmaktadır.

Adanmış

Kendi başarımızı öğrencilerimizin başarısına bağlı olarak ölçüyoruz bu sebeple tüm süreçlerde onlara destek oluyoruz.

Online Lise eğitimi ile yeni dünya düzeninin içinde olun. Sınırlarınızı kaldırın, sonunda Kanada High School Diplomasına sahip olun.