WASC

Sevgili Keystone ve Kilittaşı Aile Üyeleri,

Bildiğiniz gibi Uluslararası geçerliliği ve bilinirliği yüksek bir eğitim akreditasyon organizasyonu olan WASC ( Western Association of Schools and Colleges) tarafından Kasım ayında akreditasyon denetim ziyareti geçirmiştik. 

Eğitim akreditasyonları, okulların sistemlerinin sürekliliğini, akademik ve idari planlamaların ve uygulamaların, belli bir zaman döngüsünde, bir dış kalite kontrol sistemi tarafından denetlenmesini sağlar. Böylece okullar sadece bir kez değil, sürekli olarak kendilerini güncellemek, iç denetimlerini sağlamak ve geliştirmekten sorumlu olurlar. 

Aldığımız resmi bilgi ile artık okulumuzun WASC tarafından akredite olmuş, yani uluslararası eğitim standartları taşıyan bir eğitim kurumu olmaya layık görüldüğünü büyük bir gururla sizlerle paylaşmak isteriz. 

Bu yoğun, detaylı ve sistemli hazırlık sürecinde bizlere destek olan ve inanan siz değerli idarecilerimize, öğretmenlerimize, çalışanlarımıza teşekkürlerimizi bir kez daha sunmak isteriz. 

Genç bir okul olmamıza rağmen, öğrencilerimize daha iyi bir eğitim fırsatı vermek için her geçen gün kendini geliştirmeye, yüksek akademik hedefler koymaya ve bunları gerçekleştirmeye odaklanan okulumuz için bu akreditasyon, önemli bir belge olmaktan öte, okulumuzun bundan sonraki gelişimi için de önemli bir rol oynayacaktır. 

Daha bir çok başarıyı güzel ekibimizle kutlamak dileğiyle!

Sevgilerimizle
Aslı Çelik Karabıyık