Anaokulu Beslenme

Sağlıklı beslenerek büyüyoruz.

Ara öğünlerimiz sağlıklı beslenmenin en keyifli anı.

Hayatlarının en önemli dönemine okul hayatına ilk adımı atan anaokulu öğrencilerimize, bu dönemde sevecekleri, sağlıklı beslenmeyi sıkılmadan benimseyecekleri birbirinden leziz menülerle gelişimlerine katkıda bulunmayı önemsiyoruz.

Kilittaşı okulunun mutfağı çok özeldir, hedefimiz uzun vadede sağlıklı beslenen çocuklar yetiştirmektir. Bugün çocuğumuzun neyi ne kadar yediğinden çok kendi kararlarını vermeye başlayacakları yaşlarda, doğru seçimler yapan bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Bu yüzden çocuklarımıza her gün mutfakta ayıklanması ve pişmesi özveri ve ekstra zaman isteyen, içinde bulunulan mevsime ait lezzetli sebze yemeklerini sunmaktayız.

Yemeklerimiz kendi mutfaklarımızda doğal ve mevsiminde ürünler kullanılarak ve her gün taze olarak yapılmaktadır. Yazları kendi domates sosumuzu ve reçellerimizi yapar, kışın pizzalarımızda, yemeklerimizde ve ara öğünlerimizde kullanırız.

Öğrencilerimizin yemeklerini severek ve sağlıklı beslenmeyi benimsemeleri için yazın salatalarımız domates ve salatalık ile zenginleşirken; kışın lahana, havuç, turp, pancar, vs. ile renklendirilmektedir. Kışın lahana, pazı, ıspanak, karnabahar, brokoli, vs. ile yemeklerimizi pişirirken; yazın taze fasulye, kabak, bezelye, biber, barbunya ve semiz otu tüketmekteyiz.

Doğru ve sağlıklı beslenmenin zeminini ve düşünce şeklini onlara her gün sağlıklı ama lezzetli seçenekler sunarak, yılmadan hedeflemekteyiz.