Kilittaşı Okullarına Hoşgeldiniz

Okulumuzun uluslararası bölümü, 36 farklı ülke vatandaşı öğrencinin ve 12 farklı ülke vatandaşı öğretmenin renkleri ile evrensel bütünlüğün, muhteşem, minicik bir örneğidir.

''5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku hakkında ki kanunun 4. maddesinin (b) bendinde; birden fazla devlet vatandaşlığına sahip olanlar hakkında bunların aynı zamanda Türk vatandaşı olmaları halinde Türk hukuku uygulanır'' kanunu  gereğince çifte vatandaşlığı olan öğrencileri uluslararası okulumuza kabul edemediğimiz için 2012 yılında Kilittaşı Okulları, Keystone eğitim ve eğitim danışmanlığı A.Ş tarafından açılmıştır. Tamamen Türk vatandaşı yada çifte vatandaşlığı olan her çocuk Kilittaşı okullarına devam eder ve MEB müfredatını takip eder.

Okul öncesinde anadil yaklaşımı ile öğretilen İngilizce, tüm eğitim hayatı boyunca devam eder. Okul öncesinde 4 yaşta 3. dil olarak tanıştırılan Fransızca, 5. sınıfta (ortaokul 1. sınıf) dil ağırlıklı olarak anadili Fransızca olan (Native) öğretmen eşliğinde konuşma düzeyine taşınır. 5. sınıfın sonunda DELF merkezi olan okulumuzda öğrencilerin öğrendikleri Fransızca düzeyi Fransız konsolosluğu tarafından yapılan ''DELF'' sınavı ile sertifika düzeyine taşınır. Lise bitirene kadar tüm sertifikaları tamamlamış öğrencilerin Fransa'da devlet okullarında ünüversiteyi ücretsiz okuması hedeflenir.

Kanada-Toronto’da bulunan KIS High School, okullarımızı dünyaya açan önemli bir penceresidir.  Her geçen gün Toronto Keystone Uluslararası Lise'miz ile olan  paylaşımlarımızın okullarımıza katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Her yıl bahar ayında geleneksel olarak Toronto KIS'e düzenlenen eğitim ve kültür gezisi ile okula, çevreye aşina olan öğrencilerimiz, lise döneminde eğitim hayatlarına Toronto Keystone'da  devam edebilirler. Okulumuzda İngilizce, Türkçe gibi anadil kabul edildiği için lise son sınıfta bile, öğrencilerimiz Toronto KIS'e gittiklerinde, Kanadalı öğrencilerle aynı statüde mezun olur ve hiç bir sınava girmeden üniversiteye giriş hakkı kazanırlar.

Okullarda sağlıklı beslenme konusundaki öncü yaklaşımımız, okulumuzun vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alır. Henüz bir çok ailenin bile önemini tam olarak kavrayamadığı bu durumu biz kendimize görev edindik. Hayatta sağlığın en önemli şey olduğunu ancak kaybettiğimiz zaman öğrenmek yerine, beslenmeden kaynaklanabilecek durumu elimine etmek ve sağlıklı nesiller yetiştirmek ve tüm eğitimci kadromuzu ve çalışanlarımızı da bu fırsattan yararlandırmak en önemli değerlerimizdendir.

"İnsana saygı düzenin anahtarıdır." Mustafa Kemal Atatürk

Etkinlik Takvimi

4. ve 5. sınıflar Paris'e uçuyor.
etkinlikler-4-ve-5-siniflar-paris-e-ucuyor
2018
5
15
0
0
2018
5
20
0
0
İstanbul'dan Toronto'ya yolculuk başladı.
etkinlikler-istanbul-dan-toronto-ya-yolculuk-basladi
2018
4
21
0
0
2018
5
5
0
0

Blog Haberler

Dragos 1. ve 2. sınıflara öğrenci alınacak.

Dragos 1. ve 2. sınıflara öğrenci alınacak.

  • 14.04.2018

Dragos 1. ve 2. sınıflara öğrenci alınacak.

devamını oku →
First week of November

First week of November

  • 3.02.2018

First week of November

devamını oku →
Music is everywhere

Music is everywhere

  • 1.02.2018

Sounds from Keystone Acarkent Campus

devamını oku →
Keystone Students are

Keystone Students are

  • 3.01.2018

Respectful and Caring to all human beings, living things and environment

devamını oku →
Our PE Department

Our PE Department

  • 3.01.2018

Our PE Department,

devamını oku →

Sosyal Medya