Kilittaşı Okullarına Hoşgeldiniz

Kilittaşı okulları kültürlerarası anlayış ve saygı ile daha iyi ve daha barışçıl bir dünya oluşturulmasına yardımcı olacak araştıran, sorgulayan, bilgili ve duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaç doğrultusunda uluslararası eğitim programları ve titiz değerlendirme yöntemleri geliştirmek amacı ile profesyonel danışma kurulları ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapar.

Kilittaşı okulları farklı ülke vatandaşı olan çok sayıda öğrenci ve öğretmenin renkleri ile evrensel bütünlüğün, muhteşem, minicik bir örneğidir.

''5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku hakkında ki kanunun 4. maddesinin (b) bendinde; birden fazla devlet vatandaşlığına sahip olanlar hakkında bunların aynı zamanda Türk vatandaşı olmaları halinde Türk hukuku uygulanır'' kanunu  gereğince çifte vatandaşlığı olan öğrencileri uluslararası okulumuza kabul edemediğimiz için 2012 yılında Kilittaşı Okulları, Keystone eğitim ve eğitim danışmanlığı A.Ş tarafından açılmıştır. Tamamen Türk vatandaşı yada çifte vatandaşlığı olan her çocuk Kilittaşı okullarına devam eder ve MEB müfredatını takip eder.

Okul öncesinde anadil yaklaşımı ile öğretilen İngilizce, tüm eğitim hayatı boyunca devam eder. Okul öncesinde 4 yaşta 3. dil olarak tanıştırılan Fransızca, 5. sınıfta dil ağırlıklı olarak anadili Fransızca olan öğretmenler eşliğinde konuşma düzeyine taşınır. 5. sınıfın sonunda DELF merkezi olan okulumuzda öğrencilerin öğrendikleri Fransızca düzeyi, Fransız konsolosluğu tarafından yapılan ''DELF'' sınavı ile sertifikalandırılır. Liseyi bitirene kadar tüm sertifikaları tamamlamış olan öğrencilerin Fransa'da devlet okullarında üniversiteyi ücretsiz okuması hedeflenir.

Kanada-Toronto’da bulunan KIS High School, okullarımızı dünyaya açan önemli bir penceresidir. Her yıl bahar ayında geleneksel olarak Toronto KIS'e düzenlenen eğitim ve kültür gezisi ile okula, çevreye aşina olan öğrencilerimiz, lise döneminde eğitim hayatlarına Toronto Keystone'da  devam edebilirler. Okulumuzda İngilizce, Türkçe gibi anadil kabul edildiği için lise son sınıfta bile, öğrencilerimiz Toronto KIS'e gittiklerinde, Kanadalı öğrencilerle aynı statüde mezun olur ve hiç bir sınava girmeden üniversiteye giriş hakkı kazanırlar.

Okullarda sağlıklı beslenme konusundaki öncü yaklaşımımız, okulumuzun vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alır. Henüz birçok ailenin bile önemini tam olarak kavrayamadığı bu durumu biz kendimize görev edindik. Hayatta sağlığın en önemli şey olduğunu ancak kaybettiğimiz zaman öğrenmek yerine, beslenmeden kaynaklanabilecek durumu elimine etmek ve sağlıklı nesiller yetiştirmek ve tüm eğitimci kadromuzu ve çalışanlarımızı da bu fırsattan yararlandırmak en önemli değerlerimizdendir.

"İnsana saygı düzenin anahtarıdır." Mustafa Kemal Atatürk

Etkinlik Takvimi

4. ve 5. sınıflar Paris'e uçuyor.
etkinlikler-4-ve-5-siniflar-paris-e-ucuyor
2018
5
15
0
0
2018
5
20
0
0
İstanbul'dan Toronto'ya yolculuk başladı.
etkinlikler-istanbul-dan-toronto-ya-yolculuk-basladi
2018
4
21
0
0
2018
5
5
0
0

Blog Haberler

Students' View

Students' View

  • 25.06.2019

Keystone and Kilittaşı students expressed their feelings about our schools.

devamını oku →
Teachers' View

Teachers' View

  • 24.06.2019

Keystone and Kilittaşı teachers expressed their feelings about our schools.

devamını oku →
WASC

WASC

  • 20.02.2019

Keystone ve Kilittaşı Okullarımız WASC tarafından Akredite oldu.

devamını oku →
Dragos 1. ve 2. sınıflara öğrenci alınacak.

Dragos 1. ve 2. sınıflara öğrenci alınacak.

  • 14.04.2018

Dragos 1. ve 2. sınıflara öğrenci alınacak.

devamını oku →
First week of November

First week of November

  • 3.02.2018

First week of November

devamını oku →
Music is everywhere

Music is everywhere

  • 1.02.2018

Sounds from Keystone Acarkent Campus

devamını oku →
Keystone Students are

Keystone Students are

  • 3.01.2018

Respectful and Caring to all human beings, living things and environment

devamını oku →
Our PE Department

Our PE Department

  • 3.01.2018

Our PE Department,

devamını oku →

Sosyal Medya